Оригінальні, незабутні гастрономічні особливості смаку лохини оцінить кожен, хто її пробував. Ягоди лохини допомагають посиленню міцності капілярів, отриманню організмом вітамінів і мікроелементів, що позитивно впливають на щитовидну залозу і органи внутрішньої секреції. Окремі сорти сприяють лікуванню онкологічних захворювань. У нетрадиційній медицині лохина широко застосовується в якості урологічних і протицингових ліків, уповільнення запальних процесів. Відмінною особливістю ягоди є відсутність алергічних проявів після її вживання.
Підготовка ґрунту перед висаджуванням
Лохина – вимоглива рослина, якій для високого плодоношення потрібне підвищене кислотне середовище з постійною високою аерацією субстрату. Для висаджування лохини краще підійде легкий кислий ґрунт (рН 3,6-4,8). Найбільш продуктивний склад для розведення: верховий кислий торф + голки, кора, шишки, гілки (пропорція 1:1) або верховий кислий торф + 10% ґрунту. Бажано вибрати сонячне або наполовину тіньове місце для висадки. Рослина дуже не любить затінені місця і улоговини з підвищеною заболочуваністю або застоєм вологи.
Розміщення ділянки
Саджанці лохини рекомендовано розміщувати на відстані 0,9-1,3 м один від одного. Міжрядковий інтервал – 1,5 м і більше. Діаметр посадочних лунок залежить від структури і щільності ґрунту і становить 0,7-1,3 м (важкий (глиняний) ґрунт – 1,1-1,3 м, легкий (піщаний і торф’яних – 0,7-0,9 м) . Глибина ями 0,5 м.
Підготовка поживного ґрунту
Найкращими складовими посадкового ґрунту служать: верховий кислий торф, хвоя, шишки, дрібні гілки, тирса хвойних порід, пісок. Категорично не рекомендується додавання в субстрат органічних добрив. Приготування посадкового ґрунту здійснюється шляхом перемішування складових. При цьому потрібно враховувати, що кількість ґрунту не повинна бути більшою 25%.
Висаджування
Перед висадкою розсадну ємність з саджанцем лохини рекомендується замочити водою на 30 хвилин, після чого саджанець висаджується в ґрунт. 1-2-х річний саджанець заглиблюється до 5 см, поливається водою і мульчується хвоєю, тирсою, стружкою, корою хвойних порід шаром 3-5 см.
Полив
Перший час (рік після висаджування в ґрунт) саджанець вимагає систематичного поливу кореневої системи, яка зосереджена в центрі. Полив рекомендується здійснювати дрібнодисперсійним розприскувачем 1-2 рази в тиждень (до 20 л води) в суху погоду. Слід пам’ятати, що особливо інтенсивний полив повинен відбуватися в період дозрівання врожаю і формування нових бруньок під урожай наступного сезону (липень-серпень), а, відповідно, отримання подвійного навантаження.
Підживлення
Лохину періодично (зазвичай ранньою весною) потрібно підгодовувати. Рекомендовані дози внесення комплексних мінеральних добрив:
- 2-х літня рослина – 25-30 мг;
- 3-х літня рослина – 50-60 мг;
- 4-х літня рослина – 100-120 мг;
- 4-х літня рослина – 400-480 мг;
- 6-и літня рослина – 800-960 мг.
Запилення
Для отримання стабільних високих врожаїв необхідно висаджувати на ділянці кілька сортів, оскільки лохина – частково самобесплідна культура, тобто самозапилення впливає на поступове зменшення кількості і якості врожаю.