Перейти до вмісту
Головна » Статті » Торф як ідеальний компонент для органічного землеробства

Торф як ідеальний компонент для органічного землеробства

Торф як ідеальний компонент для органічного землеробства

Всі стандарти органічного землеробства допускають застосування торфу для цілей овочівництва, декоративного садівництва, закладки насаджень деревних чагарників, розплідників, а також у якості мульчі й поправки для мінеральних ґрунтів. У деяких країнах (Англія) є обмеження на використання торфу в якості мульчі або кондиціонера ґрунтів. Англійці вважають таке застосування торфу марнотратством. В Україні, як й у більшості інших європейських держав, таких обмежень немає. Якщо дозволяють фінансові можливості, Ви можете використовувати торф як органічне добриво, мульчу, для поліпшення агрофізичних характеристик бідних на гумус піщаних, глиняних ґрунтів у городі, саду на газонах.

Усе більше аматорів і професійних фермерів у світі вибирають органічні методи землеробства. Їхня головна мета – виростити свіжу й екологічно чисту продукцію для своєї родини й для продажу. Застосовувати природні методи виробництва можна й для садівництва, вирощування декоративних культур, зелені на підвіконні або квітів на балконі.

Органічне землеробство це вдалий маркетинговий хід для збуту дорогих товарів покупцям з високими стандартами якості життя, почуттям відповідальності за власне здоров’я й стан навколишнього середовища. З іншого боку – заміна синтетичних добрив, засобів боротьби зі шкідниками й хворобами рослин на природні – це дійсно назріла необхідність для збереження здоров’я людини й навколишнього середовища. Для більшості з нас єдина можливість одержати екологічні продукти харчування, це виростити їх на власній ділянці або на підвіконні.

Дедалі частіше органічні методи почали застосовуватися й у закритому ґрунті, вирощуючи рослини на штучних безземельних субстратах в контейнерах. Звичайно, рослини можна вирощувати на різноманітних ґрунтах і штучних субстратах. Проте , з більш ніж 16 млн. куб м субстратів, які щорічно виготовляються в країнах Західної Європи , 85% це субстрати на основі верхового торфу. На них одержують найбільш якісну й дешеву продукцію. Багаторічний досвід в умовах жорсткої конкуренції показує, що якість рослин, вирощених на торф’яних субстратах значно вища, ніж на інших ґрунтах. Тому торф уважається найбільш надійною основою для субстратів.

Крім того за своєю природою торф це екологічно чистий матеріал, що відкладався в болотах протягом більш ніж 10000 років при відсутності техногенних забруднень в умовах повної екологічної чистоти. Процес утворення торфу триває зі швидкістю 0,5-1,0 мм у рік й у наш час. Однак останні 100 років це відбувається в умовах глобального забруднення навколишнього середовища. Велика ємність поглинання катіонів перешкоджає проникненню вглиб торф’яного покладу сучасних забруднювачів. Тому важкі метали й радіонукліди концентруються у верхньому шарі торф’яного болота.

Екологічну безпеку торфу гарантує суворе дотримання технології його видобутку й контролю якості. Також важливо, що промислові торф’яні родовища розташовані подалі від індустріальних забруднювачів і сільськогосподарських угідь. Процес розробки торф’яного родовища передбачає зняття й складування в окремих штабелях очосу (верхній шар дернини з корінням й живими рослинами товщиною 20-30 см). Саме цей шар був забруднений у минулому столітті. На діючих полях видобутку фрезерного торфу за рік знімається верхній шар покладу товщиною близько 5-10 см, за 20 років відповідно –- 100-200 см. Це чистий торф, його вік 1000-2000 років. Робочі поля підтримуються в чистоті, вони не забруднені промисловими викидами, насінням бур’янів, агрохімікатами. Такий торф відповідає всім стандартам органічного землеробства.

Якщо ви бажаєте мати дійсно екологічно чисту продукцію, однозначно варто купити торф тільки від надійних виробників, таких як “ТОРФ ЖИТОМИР”, які дійсно дотримуються технології його видобутку. Торф, копаний екскаватором разом з очосом це найчастіше нелегальний торф, добутий на заміському болоті разом з усіма викидами найближчих заводських труб.