Торф верховий для теплиць
Головна » Торф верховий
В умовах зростаючого попиту на ранні овочі та зелень привабливим способом ведення бізнесу є вирощування популярних овочів у теплицях. Високий приріст врожаю різноманітних овочів у захищеному тепличному ґрунті можна отримати лише за умови забезпечення фізико-хімічного балансу ґрунтової суміші, яка має відповідати таким умовам: пористість і вільна аерація протягом усього періоду вегетації, висока поглинальна здатність надлишкової вологи, відсутність хвороботворних бактерій та їхніх збудників. Також покривна суміш повинна містити багато органічних речовин і гумінових кислот, що забезпечують інтенсивний ріст і утворення великої вегетативної маси, зміцнення кореневої системи, прискорене плодоношення.
Найбільш повно цим умовам відповідає верховий торф для розсади, який слабко розкладений і характеризується невеликою питомою вагою, відмінною повітропроникністю (при рясному поливі торф’яний субстрат утримує 30-40% повітря) і винятковою здатністю утримувати воду. Субстрат із верхового торфу не потребує додавання інших компонентів (тирси, гною, соломи, дерну). Його збагачують (за необхідності) лише мінеральними добривами і додають негашене вапно для зниження кислотності торфу, оскільки верховий торф має базовий рН – 3,5-4,5, а практично всі овочеві культури вимагають нейтрального кислотного середовища зі значенням рН 5,7-6,5.
Збагачення мінералами краще проводити з вологим, змоченим водою торфом за 2-3 місяці до початку використання в теплиці, що дозволить повністю розчинити і рівномірно розподілити добрива в торфі. Нейтралізацію підвищеної кислотності здійснюють негашеним вапном (8-10 кг на кубометр) або доломітовим борошном (10-12 кг на кубометр). Ці органічні препарати не лише усувають кислотність торфу, а й насичують його кальцієм, що йде лише на користь рослинам.
Готувати робочу торфосуміш краще безпосередньо в теплиці шляхом повільного перемішування фрезою, культиватором або ручними ґрунтообробними знаряддями. Серед усіх пропонованих на ринку тепличних субстратів безперечні переваги має саме верховий торф. Внаслідок незначного ступеня розкладання в ньому не відбувається істотних змін хімічного складу. Відсутність у тепличній торфосуміші органічних добрив (перегною, гною, компосту) дозволяє регулювати мінеральний розчин і, як наслідок, легко забезпечувати оптимальний режим живлення.
Відмінні водопоглинальні та аеробні здатності дозволяють легко створювати і підтримувати необхідні водні та повітряні режими, що в комплексі гарантує отримання максимально можливих урожаїв з квадратного метра теплиці (25-30 кг томатів, 45-50 кг огірків).
Видобуток і переробка торфу в Україні в основному спрямовані на виготовлення біологічного палива (різноманітних брикетів і гранул). Лише кілька підприємств, у тому числі й “ТОРФ ЖИТОМИР”, забезпечують потреби тепличних господарств і сільського господарства у високоякісному торфі та різноманітних ґрунтових сумішах. Флагман торфовидобутку на Поліссі пропонує для дрібних теплиць купувати верховий торф у мішках. Потреби великих тепличних господарств, що вимагають великих об’ємів торфу, покриваються партіями навалом і доставляються самоскидами та зерновозами.
Купити верховий торф у необхідних Вам об’ємах і фасуванні можна, зв’язавшись із менеджерами підприємства, які проконсультують і допоможуть підібрати оптимальний варіант доставки торфу.