Перейти до вмісту
Головна » Статті » Цікаві факти про торф

Цікаві факти про торф

Основні компоненти органічних торф’яних субстратів

У Європі, наразі набули поширення торф’яні ванни, що мають лікувальні властивості. У багатьох відомих SPA-салонах застосовують торф’яні ванни для лікування ревматизму і артриту. В даний час велику увагу приділяють дослідженням лікувальних властивостей торфу.

Торф вже відомий і як ліки. З нього виробляють ряд лікувальних препаратів. Наприклад, «торфот», який є незамінним при лікуванні хвороб серця, нирок, екземи, відшарування сітківки ока. Його застосовують як засіб, що регулює метаболічні процеси в організмі людини.

До складу торфу входять волокна, які можна використовувати при виготовленні тканин. У Фінляндії, наприклад, вже існує одяг, тканини, виготовлені із застосуванням торфу. Наприкінці минулого століття на виставці в Антверпені (Голландія) були продемонстровані міцні килими з торфу, доріжки, попони.

Торф може бути використаний як абсорбуючий матеріал при ліквідації екологічних аварій різного типу, наприклад суміш торфу і активованого вугілля використовується для очищення повітря, а оброблений торф застосовується для поглинання нафти з поверхні океану або узбережжя, для очищення стічних вод від ряду барвників, фенолу, нітратів, фосфатів, іонів важких металів, жирів, протеїнів.

Ескімоси будують свої житла з двох шарів: внутрішнього – торфу і зовнішнього снігу.

Верхній шар сфагнового торфу може застосовуватися в целюлозно-паперовій промисловості для виготовлення твердих сортів паперу, картону.

При хімічній переробці кускового торфу під дією високих температур відбувається виділення до 98% вуглецю – так отримують вуглецевий відновлювач металу – кокс, який має широке застосування в металургії.

Торф’яні фільтри використовуються в акваріумах. Більшість тропічних вод мають більшу чи меншу кислотність. Йдеться про гумінові кислоти, які виділяються деревиною і листям. Воду для акваріума пропускають через торф, щоб вона вбирала в себе речовини, що містяться в ній. Багато видів декоративних риб походять з особливо чистих і «кислих» вод, тому використовуючи торф можна створити для них умови, близькі до природних.

Перша згадка про Віскі (Whisky) датується 1494 роком, а широке поширення досягла в 1700 році. З тих часів і до сьогодні при виготовленні Шотландського Віскі використовується торф. Торф надає віскі незрівнянного запаху і смаку. Солодовий віскі, так само як і коньяк або арманьяк, володіє унікальною серед міцних алкогольних напоїв особливістю надавати специфічний смак залежно від місця виробництва.